• FE IS RGB 1

     

     


     

    bip

Aktualności

zdroj 2W maju 2018 roku zainstalowano na terenie miasta dwa zdroje wody tj. na pl. Bartosza Głowackiego oraz na ul. Żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Zdroje wody pitnej zostały odpowiednio oznakowane, zabezpieczone i objęte stałą kontrolą wizyjną, techniczną i sanitarną. Badania wody regularnie będzie wykonywało akredytowane laboratorium spółki. W załączeniu przekazujemy zdjęcia prezentujące lokalizację zdrojów wody.Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. o.o. jest świadoma potrzeby i wartości społecznej oraz ekologicznej takich rozwiązań i dokłada wszelkich starań, aby mieszkańcy Tarnobrzega mieli zawsze dostęp do wody spełniającej wysokie wymagania jakościowe.

 

S Dzien Wody 2018

Natura dla Wody
Światowy Dzień Wody obchodzony każdego roku 22 marca, zwraca naszą uwagę na temat tak istotny, jak woda. Myśl przewodnia tegorocznych obchodów zawarta jest w haśle  "Natura dla Wody"  i  skupia się na rozwiązaniu problemów z wodą, które swoje źródło mają w procesach zachodzących w przyrodzie, takich jak: powodzie, susze i inne zanieczyszczenia wody. Zaburzone ekosystemy mają negatywny wpływ na ilość i jakość wody spożywanej przez ludzi. Dziś, 2.1 miliarda ludzi żyje bez dostępu do bezpiecznej dla zdrowia wody pitnej w domu, co jest niekorzystne dla ich zdrowia, rozwoju i całego życia. Światowy Dzień Wody uchwalony został 22 grudnia 1992 roku rezolucją A/RES/47/193 Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Bezpośrednią przyczyną jego proklamowania była rekomendacja Konferencji Narodów Zjednoczonych na temat Środowiska i Rozwoju, inaczej zwanej Szczytem Ziemi, która odbyła się w czerwcu 1992 roku w Rio de Janeiro i zasłynęła przyjęciem Agendy 21 – wszechstronnego planu działań na wiek XXI dla Narodów Zjednoczonych, rządów i grup społecznych w każdym obszarze, w którym człowiek ma wpływ na środowisko.
    
Cel nr 6 Zrównoważonego Rozwoju zobowiązuje świat do zapewnienia każdemu człowiekowi dostępu do czystej wody pitnej do 2030 roku. Cel ten powinien być osiągnięty przy nieustannej trosce o ochronę środowiska naturalnego oraz redukcję zanieczyszczeń.

Informacja w sprawie opłat za wodę i ścieki w ramach zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w okresie przejściowym zmian przepisów w branży wodociągowej i kanalizacyjnej tj. od 1 marca 2018 roku do czasu wejścia w życie  nowych taryf za wodę i ścieki (czerwiec 2018r).

Pobierz całość: Informacja_taryfy_2018.pdf

Informacja w sprawie podstaw opłat za ścieki opadowe i roztopowe w okresie przejściowym zmian przepisów w branży wodociągowo kanalizacyjnej tj. od 1 marca 2018 roku do czasu wejścia w życie  nowych taryf za wodę i ścieki (czerwiec 2018r).

Pobierz całość: Info_taryfy_scieki_opadowe_i_roztopowe_2018.pdf

png 2017 3

GALA XVI EDYCJI KONKURSU
PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2017 dla Tarnobrzeskich Wodociągów

Miło nam poinformować, że Kapituła Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza „ w gronie najlepszych i najdynamiczniej rozwijających się firm z naszego regionu wyłoniła także Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. z o.o. Statuetkę Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej w kategorii Najlepsza Usługa „ANALIZY LABORATORYJNE WODY I ŚCIEKÓW” dla  Tarnobrzeskich Wodociągów z  rąk Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart odebrał Pan Antoni Sikoń - Prezes Zarządu Spółki.

 

Szanowni Państwo,

Zarząd Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w sektorze gospodarki wodno-ściekowej wystąpiły duże zmiany przepisów prawnych, tj. ustanowiono nową ustawę Prawo wodne; oraz znowelizowano ustawę o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw. Przepisy te nakładają nowe obowiązki na operatorów usług wodociągowo-kanalizacyjnych, także w okresie przejściowym. Zgodnie z art. 9 .1. znowelizowanej ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z dnia 27 listopada 2017 roku poz. 2180) taryfy obowiązujące w dniu wejścia w życie ustawy tj. 12 grudnia 2017 roku zachowują moc przez okres 180 dni od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy. W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że aktualnie obowiązujące taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków zachowują moc do dnia 9 czerwca 2018 roku.

Telefony alarmowe

Pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

  • tel. 15 823 23 29
  • tel. 15 823 21 10

Poziom Wisły

Szukaj

FE IS RGB 1

(C) 2010 - 2018 Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. z o.o. | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.