• FE IS RGB 1

     

     


     

    bip

Aktualności

kurtyna 4 sie 2018Upały, upały, upały …..    
na Placu Bartosza Głowackiego
kurtyna wodna,
zdrój wodydni tarnob 2018 28Tarnobrzeskie Wodociągi w ramach tegorocznych „Dni Tarnobrzega”, już po raz siódmy, przygotowały stoisko promocyjno - edukacyjne na terenach „zielonych” nad Wisłą. Do wspólnej zabawy zaproszono dzieci w dniu 10.06.2018 r.” W programie imprezy prezentowano gry i zabawy z wodą, doświadczenia laboratoryjne, prezentację elementów wodociągów, budowanie wodociągów/kanalizacji z kolorowych elementów oraz wspólne rysowanie. Były również konkursy z nagrodami. Jak co roku towarzyszył dzieciom Pan Kropelka we własnej osobie, który rozdawał dzieciom baloniki oraz zapraszał do wspólnej zabawy. Nowością tegorocznej edycji była wielkoformatowa gra planszowa pod nazwą „Przygody Pana Kropelki” Jest ona nawiązaniem do wydanej w latach poprzednich książeczki pod tym samym tytułem i przybliża dzieciom obieg wody w przyrodzie – pokazuje jak dzięki wodociągom woda ze studni głębinowej zamienia się w zdatną do picia „kranówkę” i trafia do naszych domów oraz jak ważną rolę woda odgrywa w naszym codziennym życiu i jak wiele znaczy dla naszego zdrowia oraz  co się z nią dzieje po użyciu i w jaki sposób trafia z powrotem do środowiska. Stoisko i przygotowane atrakcje przyciągały dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorosłych. Zabawa jest dobra dla wszystkich i dla małych i dla dużych. Zapraszamy na kolejne spotkanie za rok…Nowy skład Rady Nadzorczej:

Jolanta Majchrzak          - Przewodniczący Rady Nadzorczej

Patrycja Pacholarz         - Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej

Karolina Spyra               - Sekretarz Rady Nadzorczej

Waldemar Polek            - Członek Rady Nadzorczej

Piotr Taras                   - Członek Rady Nadzorczej

zdroj 2W maju 2018 roku zainstalowano na terenie miasta dwa zdroje wody tj. na pl. Bartosza Głowackiego oraz na ul. Żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Zdroje wody pitnej zostały odpowiednio oznakowane, zabezpieczone i objęte stałą kontrolą wizyjną, techniczną i sanitarną. Badania wody regularnie będzie wykonywało akredytowane laboratorium spółki. W załączeniu przekazujemy zdjęcia prezentujące lokalizację zdrojów wody.Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. o.o. jest świadoma potrzeby i wartości społecznej oraz ekologicznej takich rozwiązań i dokłada wszelkich starań, aby mieszkańcy Tarnobrzega mieli zawsze dostęp do wody spełniającej wysokie wymagania jakościowe.

 

S Dzien Wody 2018

Natura dla Wody
Światowy Dzień Wody obchodzony każdego roku 22 marca, zwraca naszą uwagę na temat tak istotny, jak woda. Myśl przewodnia tegorocznych obchodów zawarta jest w haśle  "Natura dla Wody"  i  skupia się na rozwiązaniu problemów z wodą, które swoje źródło mają w procesach zachodzących w przyrodzie, takich jak: powodzie, susze i inne zanieczyszczenia wody. Zaburzone ekosystemy mają negatywny wpływ na ilość i jakość wody spożywanej przez ludzi. Dziś, 2.1 miliarda ludzi żyje bez dostępu do bezpiecznej dla zdrowia wody pitnej w domu, co jest niekorzystne dla ich zdrowia, rozwoju i całego życia. Światowy Dzień Wody uchwalony został 22 grudnia 1992 roku rezolucją A/RES/47/193 Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Bezpośrednią przyczyną jego proklamowania była rekomendacja Konferencji Narodów Zjednoczonych na temat Środowiska i Rozwoju, inaczej zwanej Szczytem Ziemi, która odbyła się w czerwcu 1992 roku w Rio de Janeiro i zasłynęła przyjęciem Agendy 21 – wszechstronnego planu działań na wiek XXI dla Narodów Zjednoczonych, rządów i grup społecznych w każdym obszarze, w którym człowiek ma wpływ na środowisko.
    
Cel nr 6 Zrównoważonego Rozwoju zobowiązuje świat do zapewnienia każdemu człowiekowi dostępu do czystej wody pitnej do 2030 roku. Cel ten powinien być osiągnięty przy nieustannej trosce o ochronę środowiska naturalnego oraz redukcję zanieczyszczeń.

Informacja w sprawie opłat za wodę i ścieki w ramach zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w okresie przejściowym zmian przepisów w branży wodociągowej i kanalizacyjnej tj. od 1 marca 2018 roku do czasu wejścia w życie  nowych taryf za wodę i ścieki (czerwiec 2018r).

Pobierz całość: Informacja_taryfy_2018.pdf

Telefony alarmowe

Pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

  • tel. 15 823 23 29
  • tel. 15 823 21 10

Poziom Wisły

Szukaj

FE IS RGB 1

(C) 2010 - 2018 Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. z o.o. | realizacja medox.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies